Lietuvos „Metų motociklu 2024“ išrinktas „Honda Africa Twin Adventure Sports“

24 gegužės, 2024

Vakar finišavo antrą kartą Lietuvoje rengiamas „Metų motociklų“ konkursas. Šiemet nugalėtojo laurai atiteko „Honda Africa Twin Adventure Sports“ modeliui. „Honda“ motociklai iš viso triumfavo net keturiose nominacijose. „Africa Twin“ laimėjo ir „Metų Adventure“ motociklų kategorijoje. Kitas „Honda“ modelis „CB650R“ išrinktas geriausiu „Miesto motociklu“, o jame pirmąkart panaudota elektroninė E-Clutch sankaba nugalėjo kaip „Metų inovacija“.

Iš viso dėl „Metų motociklo“ titulo varžėsi 30 motociklų modelių, kurie rinkoje debiutavo per praėjusius metus. Motociklus vertino 9 komisijos nariai.

„Džiaugiamės, kad pasaulyje pripažinimo sulaukęs naujasis „Africa Twin“ įvertintas ir Lietuvos moto bendruomenės. Iš pagrindų atnaujinta „Africa Twin“ karta – tikras ekspedicijų plentu ir bekele motociklas, leidžiantis kiekvienam motociklo vairuotojui susikurti savo asmeninį Dakaro nuotykį“, – pasakojo „Honda“ atstovės Lietuvoje „Nippon auto“ motociklų pardavimų vadovas Artūras Vilpišauskas.

Nauja „Africa Twin“ karta dar labiau išryškino universalų „Adventure Sports“ modelio charakterį. Lyginant su ankstesniu modeliu, reguliuojama „Showa EERA“ pakabos sistema dabar montuojama kaip standartinė įranga. Žemiau nuleistas modelio svorio centras, sumažintas priekinis ratas, keliais milimetrais sumažinta motociklo prošvaisa. Visi šie patobulinimai skirti tam, kad  motociklas būtų lengviau valdomas važiuojant mieste ar nedideliu greičiu. 7% padidėjo variklio sukimo momentas, daugiau galios perduodama žemuose variklio sūkiuose.

„Iki pilnos laimės trūko labai nedaug. „Honda“ dažnai tobulina modelius pagal gautą grįžtamąjį ryšį iš vairuotojų. Tad ir nauja „Adventure Sports“ karta – sėkmingos formulės evoliucija, atsižvelgiant į vairuotojų pastabas“, – teigė A. Vilpišauskas.

Kitas naujas „Honda“ modelis „CB650R“ laimėjo „Miesto motociklo“ bei „Metų inovacijos“ kategorijose. Beje, absoliučioje „Metų motociklų“ rinkimo įskaitoje modelis užėmė 3 vietą. Šis modelis simpatijas pelnė dėl jame sumontuotos šiemet pristatytos „Honda“ sukurtos „E-Clutch“ elektroninės sankabos sistemos.

„E-Clutch“ suderina automatinės pavarų dėžės komfortą su mechaninės transmisijos vairavimo malonumu. Ją galima prilyginti sportiniuose automobiliuose prie vairo įdiegtomis pavarų perjungimo mentelėmis.

Pavaros aukštyn ar žemyn perjungiamos pedalo paspaudimu, kaip tai daroma su Quickshifter sistema. Sankabos nebereikia ir motociklui sustojus ar pajudant. „E-Clutch“ priderina kuro įpurškimo bei galios perdavimo aspektus, kad būtų išvengta aštraus pavaros perjungimo kirčio ar ratų prasukimo.

„Sunku nupasakoti, reikia ją išbandyti. Po bandomųjų važiavimų vairuotojai „E-Clutch“ vadina tikra motociklų transmisijų revoliucija. Jau šiandien apie pusė visų „Honda“ parduodamų modelių yra su automatine „Honda DCT“ dviejų sankabų automatine sistema. „E-Clutch“ siūlo dar vieną unikalią, „Hondos“ sukurtą motociklo valdymo alternatyvą, kuria gali pasigirti tik „Honda“ motociklai“, – pasakojo A. Vilpišauskas.

Tiek „Honda CB650R“ su „E-Clutch“ sistema, tiek „Africa Twin Adventure Sports“ modelius galima išbandyti „Nippon auto“ salone Vilniuje.